Členové a historie

Členové KIKS :

Bicí – Míra Beznoska – bicí / Mapex, činely / Paiste, paličky / Balbex

Kytara – Jirka Landa – kytary / Ibanez S series, kombo / Vox AC 15C2

Sólo kytara – Martin Rozhon – kytary / Hagstrom Viking, Fender Stratocaster 5O Yers of Excellence, Ibanez / EW 2012 Asent, kombo / Vox AC 15C2

Basa – Martin Zeman – kytara / Cort Action-DLX , kombo / Hartke

Na zpěvu se sólově podílí Jirka, Martin s Mírou a na vokálech všichni.

 

Historie a co se dělo :

2022 – 2023
Po dalších různých vládních zákazech se i přesto daří připravovat nové skladby na připravované CD a zároveň rozdávat radost našim bigbítem fanouškům a to jak na zábavách, tak různých festivalech.
Tak bigbítu zdar a jedeme dál!!!

Historie Kapely

1993
Po dýchánku, který rozhodně nebyl čajový, vzniká název kapely KIKS. Stěhování do areálu kasáren v Kačici. V květnu téhož roku hrajeme prvních pět vystoupení v sestavě Baroch (el. kytara), Vendler (basová kytara), Kočková (klávesy), Beznoska (bicí).
1994
Odchází Baroch, přichází Landa a kapela se přejmenuje na ČERNOU VDOVU.
1995
Odchází Lucie Kočková, vrací se Baroch, kapela opět přijímá jméno KIKS a klasická kytarová sestava přitvrzuje repertoár. Již po dvou měsících vystupujeme pravidelně.
1996–2005
Dolehla na nás tvůrčí krize, opakovaně se zvažuje rozpad kapely. Nákup nových nástrojů a komb přináší novou chuť, energii a oživení do kapely.
2006
Kapela je nyní z krize venku, nákup mixážního pultu. Stoupá počet akcí a chuť k dalšímu vystupování.
2010
Další změna v chodu kapely, odchází Baroch a na pozici sólové kytary nastupuje Václav Podubecký. Po měsíci zkoušení vyráží s kapelou na akce. Uvidíme, co nás čeká do budoucna…
2012
Počátek tohoto přelomového roku v činnosti kapely přináší nový muzikant a kytarista Martin Rozhon. Je to úplně nový pohled na naší produkci a určitě nové oživení stojatých kapelních vod. Doufáme, že naši fanoušci tuto změnu uvítají…
2013
Tento rok je ve znamení 20 let existence kapely KIKS. Své „kulaté narozeniny“ jsme řádně oslavili natočením našeho historicky prvního maxisinglu (březen, studio DOXI) a výročním koncertem v hudebním klubu BARN v Kladně (20. dubna). Byla to parádní akce, kterou jsme si pořádně užili i se zhruba 150 fanoušky, kteří přišli oslavovat s námi. No a od té doby se nám daří vystupovat v průměru dvakrát do měsíce a v celé řadě případů dostáváme z těchto míst opakované objednávky na vystoupení. Co si můžou muzikanti přát víc…
2016 – 2017
Roky 2016 a 2017 proběhly ve znamení živého vystupování a přípravy materiálu na natočení vlastního CD v etablovaném studiu GOOD DAY RECORDS u zvukového „mága“ Jirky Maška. Křest proběhl v září 2017 a za kmotry nám šla skupina Brutus (co víc si přát).
2018 – 2019
V letech 2018 a 2019 (na začátku) jsme hráli a hráli, a pomaličku jsme začali dávat dohromady materiál na další CD. Pak nám do toho tak nějak (ostatně jako všem) vpadl Covid. Nikým nezván, nikým nevítán, ale o to hojněji doprovázen nesmyslnými nařízeními a zákazy… Tak nějak jsme se pomalu vzpamatovávali, až na konci roku 2020 přišla pro nás obzvláště bolestná zpráva. Náš basák (Pavel Vendler), zakládající člen kapely, oznámil ukončení svého působení v kapele. Bylo to ze závažných zdravotních důvodů a nám nezbylo nic jiného, než to respektovat. Stáli jsme před volbou, zda hraní ukončit, nebo najít jiného basáka. No, když to zkrátím, basáka jsme našli a je to stejný šílenec, jako my. To můžete vidět na našich vystoupeních, kde se Martin Zeman s basou prezentuje.
2021
A tak se rok 2021 ponese v duchu dalšího restartu skupiny KIKS. (A na to druhé CD jsme nezapomněli, jen to bude ještě nějakou chvíli trvat.)
2022 – 2023
Po dalších různých vládních zákazech se i přesto daří připravovat nové skladby na připravované CD a zároveň rozdávat radost našim bigbítem fanouškům a to jak na zábavách, tak různých festivalech.
Tak bigbítu zdar a jedeme dál!!!